Offsetová hypotéka

Co to je?

Offsetová hypotéka je zjednodušeně řečeno kombinací hypotéky a spořicího účtu. Využívá tzv. bilančního mechanismu, který spočívá ve vzájemném započítávání zůstatků na úvěrovém a spořicím účtu. V důsledku to znamená, že se vám bude měsíční splátka vypočítávat pouze z rozdílu výše úvěru a uložených peněz na spořicím účtu. Hypotéku lze využít pro všechny účely jako u standardní hypotéky.

Offsetová hypotéka

Pro koho se hodí?

Offsetová hypotéka se hodí zejména pro aktivní klienty. Měsíční splátka se může měnit v závislosti na objemu uložených prostředků, proto s tím musíte ve svém rozpočtu počítat. Zároveň již z podstaty tohoto produktu musíte mít dostatečný objem prostředků, které lze na spořicí účet uložit a využívat výhody offsetové hypotéky.

Cena

U offsetové hypotéky je třeba počítat se zvýšenou úrokovou sazbou, resp. navýšením oproti běžným typům hypoték. Úrokovou sazbu lze volit fixnívariabilní. Před rozhodnutím, zda si zažádat o hypotéku s offsetovým mechanismem, je třeba dobře si spočítat, jak vysokou částku byste měli udržovat na připojeném spořicím účtu, aby se vám tento typ úvěru vyplatil.

Výhody

  • měsíční splátka počítaná pouze z rozdílu aktuální výše úvěru a naspořených prostředků
  • naspořené prostředky jsou klientovi plně k dispozici, bez sankce je můžete čerpat a použít
  • teoretické zhodnocení vlastních prostředků ve výši rozdílu úrokové sazby hypotéky a úročení na spořícím účtu

Nevýhody

  • přirážka k úrokové sazbě
  • proměnlivá výše měsíční splátky v případě aktivního offsetování

Hypoteční makléř radí

  • offsetová hypotéka je velmi zajímavý produkt, není však určen pro každého. Než se rozhodnete pro jeho sjednání, nechte si vše pečlivě vysvětlit a spočítat

Můžeme Vám poradit nebo pomoci?
Kontaktujte nás...

telefon [777 702 700] 777 702 700
mail []

required

required 

Hypoteční makléř

Je nezávislý specialista na hypoteční financování a stavební spoření s vysokou, neustále aktuální, znalostí trhu.

Nejlepší sazby hypoték

1 rok1,54 %
3 roky1,68 %
5 let1,68 %
Variabilní1,78 %

Realitní magazín

Realitní magazín

Aktuální číslo ke stažení

Slovníček pojmů

Hypotéka bez příjmu (hypotéka bez dokládání příjmů)

Typ hypotečního úvěru, u kterého není nutné doložit bance výši příjmů. Klient příjmy samozřejmě mít musí, u tohoto typu hypotéky je ale nemusí dokládat standardním způsobem. U většiny bank klient pouze podepisuje čestné prohlášení, že má prostředky na splácení hypotečního úvěru.

Slovníček pojmů