Housing affordability

index-dostupnosti-bydleni---duben 2014     Index návratnosti bydlení - duben 2014

Index dostupnosti bydlení 70, 85, 100 - vyjadřuje v %, kolik činí splátka hypotéky k čistým měsíčním příjmům domácnosti v daném kraji či celorepublikově.

Index návratnosti - vyjadřuje v letech, za kolik let se mi vrátí nákup vlastnického bydlení, pokud by domácnost všechny své čisté příjmy vložila do nákupu bytu. Jde tedy o poměr ceny bytu a čistého ročního příjmu domácnosti.


GOLEM FINANCE, REALITYČECHY.CZ

GOLEM FINANCE, REALITYČECHY.CZ

GOLEM FINANCE, REALITYČECHY.CZ

GOLEM FINANCE, RealityČechy.cz

GOLEM FINANCE, RealityČechy.cz

GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE, REALITYČECHY.CZ

GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE, REALITYCECHY.CZ

12.12.2017

Rostou ceny bytů i úrokové sazby. Přístup k vlastnímu bydlení se dál zhoršuje

GOLEM FINANCE
Průměrná nabídková cena bytů u nás v listopadu vzrostla na 2,64 milionu Kč. Oproti loňsku tento ukazatel vzrostl o 370 000 Kč. Jak dlouho musí české domácnosti vydělávat na pořízení bytu a jak velkou část rodinného rozpočtu domácnostem slupne splátka hypotéky?

14.11.2017

Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano

GOLEM FINANCE
Prudký růst cen bytů se zastavil a s spolu se stagnací cen se stabilizovala i úroveň dosažitelnosti vlastního bydlení. Průměrnou českou domácnost nyní stojí pořízení bytu zhruba 5 – 6 násobek čistého příjmu, a pokud se rozhodne koupi financovat hypotékou, splátka spolkne necelých 40 % měsíčního rozpočtu. Co se však bude dít dál?

11.9.2017

Ceny bytů jsou zpět na květnových maximech

GOLEM FINANCE
Hypoteční sazby i ceny bytů po letní pauze opět mírně rostou. Zatímco loni česká domácnost vynaložila na splátku hypotéky 33 % svých příjmů, letos v srpnu už to bylo bezmála 40 %. Byty se nyní v průměru nabízejí za 2,6 mil. Kč.

15.8.2017

Ceny bytů opět rostou

GOLEM FINANCE
Ceny bytů po červnové korekci opět rostou. V meziročním srovnání jsou nyní o 20 procent výše, což v korunovém vyjádření znamená nárůst o 430 000 Kč. Aby si mohla průměrná česká domácnost pořídit byt v ceně 2,6 mil. Kč, musela by na něj spořit 6,5 roku a neutrácet za nic jiného.

13.7.2017

M.cz: Růst cen bytů se po 9 měsících zastavil. Ještě se ale neradujte

GOLEM FINANCE
Ceny nemovitostí s menšími přestávkami rostou už od roku 2012, ale v poslední době se výrazně zvyšovalo tempo růstu. Od začátku roku průměrná cena bytu podle údajů společnosti Golem Finance vzrostla o více než 300 000 Kč (o 450 000 Kč meziročně). V červnu však už došlo k drobné cenové korekci.

10.4.2017

Hypotéky už koupi bytu nezlevní

GOLEM FINANCE
Vlastní bydlení je stále méně dostupnější, ukazují čerstvá data GOLEM FINANCE a portálu RealityČechy.cz. K růstu cen nemovitostí se totiž přidaly i zdražující hypotéky. Průměrná česká domácnost nyní na splátku úvěru vynakládá zhruba 37 % svých čistých příjmů.

13.2.2017

Byty zdražily meziročně o 10 %. Kde nejvíce?

GOLEM FINANCE
Ceny nemovitostí pokračují v růstu. Průměrná cena bytů vzrostla meziročně o 10 %. Největší růst aktuálně vykazuje Královehradecký kraj, kde ceny bytů rostou podle statistik GOLEM FINANCE a realitního portálu RealityČechy o desítky procent. Co je příčinou a jak se růst cen nemovitostí projevuje v dostupnosti bydlení?

9.1.2017

S dostupností bydlení to šlo loni z kopce

GOLEM FINANCE
Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou. Nyní se k tomu přidal i růst úrokových sazeb hypoték a zatím to nevypadá, že by se na tom mělo něco změnit. Pořízení bydlení se stává stále finančně náročnější, což ostatně dokládají i indexy dostupnosti bydlení. Rok 2016 navzdory rekordně nízkým sazbám hypoték rozhodně nepatřil k nejlepším.

1-20/74 page: 1 [ ]