Vývoj úrokových sazeb hypoték

Indexy GOFI 70, 85, 100 jsou průměrem nabídkových sazeb bank pro 5letou fixaci a LTV 70, 85, 100 %. 


Index nabídkových cen GOFI VAR 70 je průměrem nabídkové plovoucí sazby navázané na 1M PRIBOR při 70 % LTV.

Indexy mapují ceny všech tuzemských bank poskytujících hypotéky.

Pro získání kompletních časových řad nás kontaktujte na e-mailu: marketing@golemfinance.cz 
5.3.2019

Hypoteční sazby se vracejí pod 3 procenta

GOLEM FiNANCE
Nabídkové sazby hypoték dál klesají. V průběhu února zlevnilo své hypotéky 6 bank, mezi kterými nechyběly ani 3 největší poskytovatelé. Jak se budou vyvíjet sazby dál?

6.2.2019

Průměrná nabídková sazba hypoték začala klesat

GOLEM FINANCE
Klesající cena peněz na mezibankovním trhu otvírá cestu ke snižování hypotečních sazeb. Některé banky již tohoto využily a hypoteční úvěry opět začaly zlevňovat. Co se bude dít se sazbami hypoték v únoru?

3.1.2019

Hypoteční sazby již nerostou tak rychle

GOLEM FINANCE
Hypotéky již nezdražují tak rychle jako v předchozích měsících. Průměrná nabídková sazba nejčastěji poskytovaných úvěrů vzrostla v prosinci meziměsíčně o 6 setin procentního bodu. Vzhledem k vývoji sazeb na mezibankovním trhu není vyloučeno, že některé banky přistoupí v lednu nebo v únoru ke snížení sazeb.

20.11.2018

Hypoteční sazby letí nahoru

GOLEM FINANCE
Zatímco v srpnu ještě držely banky vlivem konkurenčních tlaků úrokové sazby na uzdě, v září a hlavně pak v říjnu, kdy již začala platit nová regulativa, všechny zábrany padly a hypoteční sazby prudce vystřelily nahoru.

3.10.2018

Indexy mapující sazby hypoték v září skokově narostly

GOLEM FINANCE
Banky se zdražováním hypoték dlouho vyčkávaly. Nyní, kdy poslední zábrany padly a nová pravidla pro poskytování hypoték jsou realitou, došlo v řadě bank k přenastavení sazeb, což se obratem odrazilo v růstu hodnot GOFI INDEXŮ.

5.9.2018

Sazby hypoték rostou. Ale ne ve všech bankách

GOLEM FINANCE
Srpen přinesl zdražení hypoték. Pro navýšení sazeb se rozhodlo 5 bank a k nim se v tomto týdnu přidala i Komerční banka. Na druhou stranu Air Bank sazby snížila. Co se to na trhu děje a jak se budou sazby vyvíjet dál?

7.8.2018

Jak hypotéky reagují na změny sazeb ČNB?

GOLEM FINANCE
Hypoteční sazby zůstaly červnovým zvýšením úrokových sazeb prakticky nedotčeny. Před pár dny však ČNB sazby opětovně navýšil. Jak se tyto kroky centrální banky promítnou v sazbách hypoték?

9.4.2018

Růst hypotečních sazeb se nyní nejspíše zpomalí

GOLEM FINANCE
Březen přinesl další nárůst úrokových sazeb. Přitom na mezibankovním trhu sazby spíše klesají. Jaké jsou aktuální sazby hypotečních úvěrů a jaký bude jejich vývoj v nejbližších měsících?

6.3.2018

Zdražování hypoték navzdory poklesu ceny peněz nekončí

GOLEM FINANCE
Sazby na mezibankovním trhu začaly na začátku února klesat. V cenách hypoték se však tento trend zatím nepromítnul. Ba naopak, nabídkové sazby v průběhu února dál rostly.

5.1.2018

Hypotéky za jediný měsíc podražily na splátce o stokorunu

GOLEM FINANCE
V prosinci pokračovalo zvyšování hypotečních úrokových sazeb. 9 bank změnilo cenu hypotéky a v drtivé většině případů to bylo směrem vzhůru. Které to byly a kam se vydají sazby v novém roce?

7.11.2017

Hypoteční sazby výrazně vzrostly. Jaký má na ně vliv ČNB?

GOLEM FINANCE
Od dosažení úrokového dna uplynulo 12 měsíců. Mezitím sazby u 70% hypoték vzrostly o 4 desetiny procenta a téměř o celé procento u úvěrů do 85 % LTV. Co udělá takový nárůst sazeb s měsíční splátkou hypotéky a jak se v cenách hypoték projeví zvýšení sazeb ČNB?

3.10.2017

ČNB sazby neměnila. Hypotéky se prodávají okolo 2 procent

GOLEM FINANCE
Průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v září na 2,20 %, vyplývá z aktuálních dat společnosti GOLEM FINANCE. Oproti loňskému roku se nyní hypotéky prodávají o 3 desetiny dráž. Kolik je to v přepočtu na koruny a jak se budou sazby vyvíjet dál?

6.9.2017

Sazby hypoték v srpnu opět rostly

GOLEM FINANCE
Průměrná nabídková sazba hypoték roste napříč celým spektrem. V březnu začaly růst sazby hypoték pokrývající více než 80 % hodnoty nemovitosti (LTV), nyní už se pozvolna přidaly i úvěry do 80 % LTV. Ceny hypoték jsou vlivem vzájemné konkurence bank stále ještě na velmi příznivých úrovních, ale tlak na jejich růst je enormní.

3.7.2017

V červnu 11 z 15 bank měnilo sazby hypoték. Kdo se v tom má vyznat?

GOLEM FINANCE
Hypotéky mají za sebou další bouřlivý měsíc. 11 z 15 bank v červnu měnilo sazby. Zatímco sazby hypoték pokrývající 80 % hodnoty nemovitosti zůstávají prakticky beze změny, u úvěrů nad 80 % prudce stoupají a atakují 3procentní hranici.

3.4.2017

ČNB ovlivňuje ceny hypoték

GOLEM FINANCE
Od 1. dubna banky nemohou poskytovat hypotéky nad 90 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Jak se toto pravidlo promítá v nabídkách bank? A zda sazby díky tomu rostou, nebo klesají, si přečtete v následujícím článku.

6.3.2017

Banky se připravují na dubnové změny a hypotéky zdražují

GOLEM FINANCE
Od 1. dubna začne platit doporučení ČNB ohledně poskytování hypoték s vyšším LTV. Tato chystaná změna se začíná projevovat v nabídkách hypotečních bank již nyní. Jak?

6.2.2017

Ceny hypoték míří nezadržitelně vzhůru

GOLEM FINANCE
Od loňského listopadu, kdy zdražování hypoték začalo, zvýšilo své sazby 13 bank z 15. Průměrná nabídková sazba hypoték během 2 měsíců vzrostla o 15 setin procentního bodu a v navyšování sazeb banky pokračují i v únoru. K dnešnímu dni zvyšuje sazby Hypoteční banka a Wüstenrot hypoteční banka. Co čekat od dalších měsíců?

2.1.2017

V prosinci sazby dle očekávání zamířily vzhůru

GOLEM FINANCE
Průměrná úroková sazba, za kterou banky v prosinci nabízely své hypoteční úvěry, činila 1,97 %. Minimální dosažitelná fixní sazba, za kterou je nyní možné hypotéku získat, činí 1,54 %. Hypotéky i přes zmíněné zdražení zůstávají levné.

7.12.2016

Potvrzeno. V listopadu sazby už neklesaly

GOLEM FINANCE
To, o čem jsme v uplynulých týdnech psali, se naplnilo. Listopad znamená stop poklesu úrokových sazeb. Z pětice velkých bank rozhodly 3 banky o navýšení a další banky se přidaly hned na začátku prosince. Titulní index průměrných nabídkových sazeb vzrostl na 1,86 %.

7.11.2016

Sazby v prosinci mohou dosednout na dno

GOLEM FiNANCE
Sazby hypoték klesají s menšími přestávkami 7 let v řadě, nyní přichází okamžik, který může toto období ukončit. Jak to aktuálně vypadá s úrokovými sazbami hypoték? Blíží se cenové dno a co tomu nasvědčuje?

1-20/83 stránka: 1 [ ]