Novinky

7.5.2019 | Tiskové zprávy

V dubnu sazby hypoték ještě klesaly. Co bude teď po zvýšení sazeb ČNB?

GOLEM FINANCE
V dubnu snížilo své sazby 8 ze 14 hypotečních poskytovatelů a další banky prodloužily své akční nabídky, v rámci kterých nabízejí hypotéky za zvýhodněných podmínek. Jak se promítne zvýšení sazeb ČNB do sazeb hypoték? A je možné se proti růstu sazeb „pojistit“?

30.4.2019 | Tiskové zprávy

Novinka od ČS: Hypotéka na první byt bez přirážky za překročení 80% hranice LTV

GOLEM FINANCE
Česká spořitelna reaguje na problém s nedostupností hypotečních úvěrů pro klienty, kteří si chtějí pořídit si své první bydlení. Přichází s nabídkou „První byt“. Jedná se skutečně o novinku? A pomůže skutečně zvýšit dostupnost hypotečního financování?

17.4.2019 | Tiskové zprávy

Zájem o úvěry na bydlení začíná pomalinku růst

GOLEM FiNANCE
Po dvou hubených měsících došlo v březnu k mírnému oživení poptávky po úvěrech na bydlení. Banky a stavební spořitelny v uplynulém měsíci poskytly úvěry za téměř 20 miliard. Čtvrtletní výsledky hypotečních bank jsou však nejhorší za posledních 5 let. Co je příčinou?

4.4.2019 | Tiskové zprávy

ČNB ponechala sazby beze změny. Sazby hypoték dál klesají

GOLEM FiNANCE
Hypoteční sazby klesají a klesat nejspíše ještě budou. Cenový průměr měřený indexy GOFI v březnu klesl na 3procentní hranici. V praxi však není těžké nalézt banku nabízející své hypoteční úvěry se sazbou začínající 2kou.

20.3.2019 | Tiskové zprávy

Trh s úvěry na bydlení zamrznul. Oživení je však na obzoru

GOLEM FiNANCE
Banky a stavební spořitelny v průběhu února poskytly úvěry za 14,5 mld. Kč. Oproti loňskému roku klesla produkce úvěrů na bydlení o 32 procent. Znatelný pokles je viditelný jak v oblasti stavebního spoření, tak hypoték. Jaké jsou důvody a jak dlouho bude trvat toto ochlazení?

13.3.2019 | Tiskové zprávy

ČNB řeší poplatek za předčasné splacení hypotéky

GOLEM FINANCE
Česká národní banka minulý týden vydala své vyjádření k pojmu „účelně vynaložené náklady, které vzniknou věřiteli v souvislosti s předčasným splacením spotřebitelského úvěru na bydlení“. Podle výkladu ČNB mohou banky klientům účtovat pouze ty náklady, které přímo souvisejí s předčasným splacením spotřebitelského úvěru na bydlení a jejichž výše je zároveň odůvodněná. Dle ČNB se jedná zejména o administrativní náklady.

21.2.2019 | Tiskové zprávy

Leden přinesl znatelný pokles počtu i objemu sjednaných hypoték

GOLEM FINANCE
V lednu výrazně klesl počet i objem sjednaných hypoték, který byl nejnižší za poslední 4 roky. Průměrná úroková sazba poskytnutých hypoték sice vzrostla, ale dobrou zprávou je, že nabídkové sazby již klesají.

20.2.2019 | Tiskové zprávy

Leden přinesl znatelný pokles počtu i objemu sjednaných hypoték

GOLEM FiNANCE
V lednu výrazně klesl počet i objem sjednaných hypoték, který byl nejnižší za poslední 4 roky. Průměrná úroková sazba poskytnutých hypoték sice vzrostla, ale dobrou zprávou je, že nabídkové sazby již klesají.

13.2.2019 | Tiskové zprávy

Na splátku hypotéky již Češi vynakládají téměř 50 % příjmu

GOLEM FINANCE
Z aktuálních statistik realitního portálu RealityČechy.cz vyplývá, že nabídkové ceny bytů v lednu meziročně rostly o 450 000 Kč. Kromě nemovitostí v posledních měsících rostly i úrokové sazby hypoték. Průměrná česká rodina by nyní při pořízení bytu o průměrné ceně 3,13 mil. Kč vynaložila na splátku hypotéky téměř 50 % svých čistých měsíčních příjmů.

11.2.2019 | Napsali o nás

Deník: Byty na severu zdražily. Ceny bytů na Liberecku stouply o dvacet procent

Před pěti lety prodával pan Lubomír šedesátimetrový byt na Husově třídě v centru Liberce horko těžko za necelé dva miliony. Dnes se za ty samé peníze prodávají byty v paneláku ve Frýdlantu. „Ceny bytů se zvedly o 20 procent,“ potvrdila ředitelka liberecké pobočky Realitní společnosti České spořitelny Kateřina Rejnartová.

2.2.2019 | Napsali o nás

PS: Úvěry na bydlení rostly i v roce 2018 a dosáhly rekordního objemu

Dagmar Krátká, Poradci sobě
Celkový objem nových hypoték a dalších úvěrů poskytnutých domácnostem za účelem bydlení se v roce 2018 meziročně zvýšil o 15 miliard korun na rekordních 232 miliard korun (oproti 217 mld. Kč v roce 2017). Počet refinancovaných hypotečních úvěrů meziročně klesl o necelé 4 miliardy korun. Tento pokles nesouvisí s regulací hypoték ze strany ČNB, protože ta se na refinancované úvěry nevztahuje. Spíše vypovídá o tom, že si banky snaží své klienty udržet nabídkou konkurenceschopné úrokové sazby pro další fixační období hypoték.

31.1.2019 | Napsali o nás

M.cz: Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert

Jiří Hovorka, Měšec.cz
Úroky u hypoték porostou, i když cena peněz na začátku roku propadla. Banky i stavební spořitelny čeká další dobrý rok. Špatná je situace pro mladé rodiny, těm by měl pomoci stát, říká v rozhovoru Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE.

29.1.2019 | Napsali o nás

E15: Zdražování hypoték končí. Zatím

Jaroslav Bukovský
Rostoucí skepse na finančních trzích snižuje bankám náklady na financování půjček na bydlení. Sazby hypoték se tak mohou snížit.

23.1.2019 | Napsali o nás

LN: Velká část mladých se v podmínkách pro půjčky od bank neorientuje

Vojtěch Wolf, Lidové noviny
Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení, přestože je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti obtížnější na hypotéku dosáhnout. Problémem také je, že jsou často na počátku kariéry, a proto nemají dost naspořených prostředků na získání úvěru a jejich plat nestačí na splátky například větší nemovitosti.

16.1.2019 | Tiskové zprávy

Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují

GOLEM FINANCE
Objem sjednaných hypoték v prosinci meziročně klesl o 25,8 %. Necelých 15 miliard již nestačilo k tomu, aby banky překonaly objemový rekord z roku 2017. Úrokové sazby hypoték přestaly růst a některé banky dokonce oznámily snížení sazeb.

13.1.2019 | Napsali o nás

iDnes.cz: Dostupnost bydlení klesá, splátka hypotéky spolkne už skoro polovinu příjmu

Martin Petříček, iDnes.cz
ořídit si dům nebo byt je v tuzemsku měsíc od měsíce horší. Propočty firmy Golem Finance ukazují, že splátka hypotéky nově pořízené nemovitosti se vyšplhala v prosinci v průměru na 47,5 procenta čistých příjmů domácnosti. Přitom ještě před rokem to bylo méně než čtyřicet procent.

11.1.2019 | Napsali o nás

Ekonom: Hypotéky letos čeká dieta, trh klesne až o desetinu. Banky očekávají menší zájem kvůli regulaci, kterou ČNB zavedla v říjnu

Jan Němec, Ekonom
Banky se připravují na skromnější rok. Očekávají menší zájem o hypotéky kvůli regulaci, kterou ČNB zavedla od října. Menší zájem o úvěry na bydlení podpoří i nedostatek nemovitostí a jejich příliš vysoké ceny. Kvůli dalšímu růstu sazeb ČNB se letos očekává i zdražování hypoték. Sazby letos vzrostou až k 3,5 procenta.

9.1.2019 | Tiskové zprávy

Růst cen bytů nekončí. Dostupnost bydlení se dál zhoršuje

GOLEM FINANCE
Průměrná cena bytů před třemi měsíci překonala hranici 3 milionů korun a bohužel ani v prosinci se růst tohoto ukazatele nezastavil. Výsledkem je další zhoršení dostupnosti bydlení.

7.1.2019 | Napsali o nás

LN: Mladí Češi nevědí, jak na hypotéku. Navzdory malým úsporám ji plánuje drtivá většina z nich

Vojtěch Wolf
Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení. A to přesto, že je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti mnohem obtížnější na hypotéku dosáhnout. Často jim totiž na to nestačí ani jejich současné příjmy, protože jsou často teprve na počátku své kariéry. Byt či domek si přitom plánují pořídit čtyři z pěti lidí ve věku 18 až 29 let. Vyplývá to alespoň z aktuálního průzkumu agentury Ipsos pro společnost Broker Consulting.

3.1.2019 | Napsali o nás

Média dramatizují situaci na trhu s hypotékami, říká Libor Ostatek v rozhovoru pro Ecofin

Ecofin
Budou sazby hypoték a ceny nemovitostí dál růst? Jak vidí situaci na trhu hypoték a nemovitostí Libor Ostatek, ředitel GOLEM FINANCE, se dozvíte v rozhovoru pro portál Ecofin.

1-20/895 stránka: 1 ... [ ]