Novinky

30.10.2018 | Tiskové zprávy

ČNB ve čtvrtek nejspíše opět zvýší sazby

GOLEM FINANCE
Ve čtvrtek bude bankovní rada ČNB rozhodovat o sazbách. Očekává se další navýšení sazeb. Jak jsou na tom sazby v Česku v porovnání s dalšími evropskými zeměmi a jak se případné další zvýšení základních sazeb promítne do cen hypoték?

17.10.2018 | Tiskové zprávy

Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy

GOLEM FINANCE
Od října začínají platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Mnoho lidí si chtělo sjednat úvěr ještě za starých podmínek. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. Kč a přepsaly dosavadní rekordy. Co se bude dít dál?

4.10.2018 | Napsali o nás

HN: ING Bank bude od příštího roku nově nabízet také hypotéky, spotřebitelské půjčky i běžné účty občanům

Olga Skalková, Hospodářské noviny
Značku ING si Češi mnoho let spojují hlavně se známým Oranžovým kontem a životním a penzijním připojištěním. Před třemi lety, když ING Group prodala své pojišťovny, zůstal název jen bance. Ta v Česku, na rozdíl od mnoha západních zemí, podniká stále jen v užším spektru služeb. Soustřeďuje se hlavně na byznys s velkými firmami a na spoření a podílové fondy pro drobné klienty. To se ale brzy změní. Už za několik měsíců se ING Bank začne měnit na univerzální banku pro běžné lidi.

3.10.2018 | Napsali o nás

Obcházení hypotečních pravidel se bankám může prodražit

Martin Štorkán
Přísnější podmínky poskytování hypoték platné od října jsou jen doporučením centrální banky, ale ta má dost nástrojů, aby si jejich dodržování vymohla.

28.9.2018 | Napsali o nás

E15: Vyšší sazby přitvrdí hru na bankovním trhu

Vladan Gallistl
Centrální banka potřetí v řadě zvýšila úrokové sazby. Zdražování peněz ale nekončí. Guvernér Jiří Rusnok uvedl, že by sazby měly postupně růst až ke třem procentům.

25.9.2018 | Napsali o nás

iR: Příští týden se zpřísní podmínky pro hypotéky. Nově na ně nedosáhne až čtvrtina lidí, hlavně mladé rodiny

Zuzana Švejdová
Na uzavření hypotéky za současných podmínek mají lidé už jen pár dní. Od začátku října se totiž zpřísňují pravidla pro poskytování úvěrů. Podle doporučení České národní banky by výše půjčky neměla překročit devítinásobek ročního čistého příjmu žadatele. I proto zájem o půjčky v posledních týdnech roste.

26.9.2018 | Tiskové zprávy

ČNB zvýšila základní sazby. Budou reagovat i banky a hypotéky?

GOLEM FINANCE
Bankovní rada ČNB na svém dnešním zasedání podle všech předpokladů zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %.

24.9.2018 | Napsali o nás

E15: Ceny starších větších bytů vzrostly proti roku 2008 o pětinu

Redakce
Ceny starších bytů kategorie 3+1 v Česku vzrostly proti předkrizovému roku 2008 v průměru o 19,8 procenta 2,54 milionu korun. Byty kategorie 2+1 zdražily o 14 procent na 1,95 milionu, nejmenší byty 1+1 o 12,8 procenta na 1,41 milionu korun. Vyplývá to z údajů realitního serveru Realitycechy.cz, které má ČTK k dispozici. Aktuálně nabízí více než 50 000 nemovitostí od 900 realitních kanceláří.

24.9.2018 | Napsali o nás

IW.cz: Ceny starších větších bytů vzrostly proti roku 2008 o pětinu

Redakce, Investiční web
Ceny starších bytů kategorie 3+1 v Česku vzrostly proti předkrizovému roku 2008 v průměru o 19,8 % 2,54 milionu Kč. Byty kategorie 2+1 zdražily o 14 % na 1,95 milionu Kč a nejmenší byty 1+1 o 12,8 % na 1,41 milionu Kč. Vyplývá to z údajů realitního serveru Realitycechy.cz.

23.9.2018 | Napsali o nás

Novinky.cz: Nemovitosti jsou předražené, přísnější regulace hypoték je nezlevní

Barbora Buřínská, Novinky.cz
Naprostá většina zájemců o pořízení bydlení považuje současné ceny nemovitostí za nadhodnocené. Pouze každému zhruba sedmému člověku se zdají přiměřené. Češi si však nemyslí, že očekávaná přísnější pravidla pro poskytnutí hypoték jejich ceny srazí.

21.9.2018 | Tiskové zprávy

Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží. Lidé se předzásobují

GOLEM FINANCE
Srpnové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou venku. O úvěry na bydlení je zájem, který překračuje i loňská maxima. Jedním z důvodů je rychle se blížící zpřísnění pravidel pro posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Jak se tato změna promítá na trhu s úvěry na bydlení?

21.9.2018 | Napsali o nás

Peníze.cz: Hypotéky od října přísněji. Spočítejte si, zda na úvěr dosáhnete

Monika Veselíková, Peníze.cz
Počátkem října se změní pravidla pro poskytování hypoték. Poradíme, jak konkrétně se nové nařízení ČNB projeví v praxi a na naší kalkulačce si snadno spočítáte, o jakou vysokou hypotéku můžete vzhledem ke svým příjmům žádat.

20.9.2018 | Napsali o nás

A.cz: Zpřísnění hypoték nahání bankám klienty. Objem půjček prudce vylétl, rostou i úroky

Olga Skalková, Aktuálně.cz
V srpnu si přišli klienti do bank pro téměř 19 miliard korun, zároveň také znovu vzrostly průměrné úrokové sazby.

19.9.2018 | Napsali o nás

Libor Ostatek v DUELU Seznam zpráv. Téma: nová pravidla poskytování hypoték

Seznam.cz
Banky a stavební spořitelny přecházejí od října na nová pravidla pro poskytování úvěrů na bydlení. Pro velkou část českých domácností to bude znamenat ztížený přístup k financování bydlení.

7.9.2018 | Napsali o nás

Ekonom: Obejít novou regulaci? Téměř nemožné. Nové limity hypoték jsou prakticky neprůstřelné, shodují se odborníci

Jan Němec, Ekonom
Nová regulace ČNB znemožní současnou praxi dofinancování hypoték jiným úvěrem. Při posuzování žádosti o hypotéku se budou započítávat i všechny další půjčky - například ze stavebního spoření nebo spotřebitelského úvěru. Za nejrozumnější řešení považují odborníci výběr levnější nemovitosti, u níž žadatel na hypotéku dosáhne.

7.9.2018 | Napsali o nás

Ekonom: Hypotéky zpřísňují a zdražují, zlaté časy pomalu končí bankám i klientům. Úvěry na bydlení mimo Prahu se však lidem stále vyplatí

Jan Němec, Ekonom
Od října odborníci očekávají vedle zpřísnění regulace hypoték také jejich zdražení. Průměrná úroková sazba by podle odhadů měla vzrůst ze současných 2,5 až na 3 procenta. Přesto může být splácení hypotéky výhodnější než platba nájmu.

7.9.2018 | Napsali o nás

Ekonom: Hypotéky "last minute". Zpřísnění přijde už za tři týdny, nová pravidla dopadnou nejvíce na lidi s nižším vzděláním a z velkých měst

Jan Němec, Ekonom
Už od začátku října začínají platit nová pravidla pro hypotéky. ČNB zpřísňuje regulaci. Nově na úvěr na bydlení nedosáhne až pětina žadatelů. Nebudou mít dostatečné příjmy. Uzavřít hypotéky podle současných pravidel se ještě dá stihnout. Některým bankám stačí podat žádost do konce září.

6.9.2018 | Napsali o nás

M.cz: Úroky u hypoték začínají růst. Už za měsíc to navíc bude bez brzdy

Jiří Hovorka, Měšec.cz
Imunita hypotečních sazeb vůči navyšování sazeb na mezibankovním trhu skončila, ukazuje to analýza společnosti GOLEM FINANCE. Pro zvýšení úroků se v srpnu rozhodla Hypoteční banka a ČSOB, MONETA Money Bank, UniCredit Bank a Oberbank.

5.9.2018 | Napsali o nás

LN: Banky zdraží hypotéky. Lidé se „předzásobují“

Vojtěch Wolf, Lidové noviny, Česká pozice
Se zvyšováním sazeb roste zájem lidí o hypotéky s fixací na pět i více let. Potvrzují se také předpoklady, že si lidé pospíší s pořízením hypotéky předtím, než začnou platit nová pravidla ČNB. Ta bankám předepisují dbát na celkovou zadluženost žadatele a na to, aby měsíční splátka nepřekračovala 45 procent čistého příjmu.

5.9.2018 | Napsali o nás

MFD: Blíží se zpřísnění hypoték, na úvěr dosáhne až o pětinu méně lidí

Martin Petříček, MF DNES
Od října budou přísnější pravidla pro poskytování hypoték. Většina bank se ještě na poslední chvíli snaží ulovit co nejvíc klientů, a to i za cenu nižší marže. Banky budou muset podle nových pravidel sledovat poměr veškerých dluhů žadatele o hypotéku k čistým příjmům.

1-20/866 stránka: 1 ... [ ]