Novinky

16.1.2019 | Tiskové zprávy

Banky loni poskytly hypotéky za více než 220 miliard. Hypotéky již nezdražují

GOLEM FINANCE
Objem sjednaných hypoték v prosinci meziročně klesl o 25,8 %. Necelých 15 miliard již nestačilo k tomu, aby banky překonaly objemový rekord z roku 2017. Úrokové sazby hypoték přestaly růst a některé banky dokonce oznámily snížení sazeb.

13.1.2019 | Napsali o nás

iDnes.cz: Dostupnost bydlení klesá, splátka hypotéky spolkne už skoro polovinu příjmu

Martin Petříček, iDnes.cz
ořídit si dům nebo byt je v tuzemsku měsíc od měsíce horší. Propočty firmy Golem Finance ukazují, že splátka hypotéky nově pořízené nemovitosti se vyšplhala v prosinci v průměru na 47,5 procenta čistých příjmů domácnosti. Přitom ještě před rokem to bylo méně než čtyřicet procent.

9.1.2019 | Tiskové zprávy

Růst cen bytů nekončí. Dostupnost bydlení se dál zhoršuje

GOLEM FINANCE
Průměrná cena bytů před třemi měsíci překonala hranici 3 milionů korun a bohužel ani v prosinci se růst tohoto ukazatele nezastavil. Výsledkem je další zhoršení dostupnosti bydlení.

7.1.2019 | Napsali o nás

LN: Mladí Češi nevědí, jak na hypotéku. Navzdory malým úsporám ji plánuje drtivá většina z nich

Vojtěch Wolf
Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení. A to přesto, že je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti mnohem obtížnější na hypotéku dosáhnout. Často jim totiž na to nestačí ani jejich současné příjmy, protože jsou často teprve na počátku své kariéry. Byt či domek si přitom plánují pořídit čtyři z pěti lidí ve věku 18 až 29 let. Vyplývá to alespoň z aktuálního průzkumu agentury Ipsos pro společnost Broker Consulting.

3.1.2019 | Napsali o nás

Média dramatizují situaci na trhu s hypotékami, říká Libor Ostatek v rozhovoru pro Ecofin

Ecofin
Budou sazby hypoték a ceny nemovitostí dál růst? Jak vidí situaci na trhu hypoték a nemovitostí Libor Ostatek, ředitel GOLEM FINANCE, se dozvíte v rozhovoru pro portál Ecofin.

29.12.2018 | Napsali o nás

LN: Na bydlení si Češi půjčují víc. Letos si půjčili rekordních 293 miliard

Vojtěch Wolf
Půjčky na bydlení letos trhaly rekordy – růstu úrokových sazeb i cen nemovitostí a v neposlední řadě přísnější regulaci ze strany České národní banky navzdory. Přestože kvůli přísnější regulaci ČNB ubylo hypoték, Češi si letos na bydlení půjčili rekordních 293 miliard.

28.12.2018 | Napsali o nás

HN: Hypotéky podražily nejvíce za posledních deset let. Češi se učí využívat nové nástroje, aby na ně dosáhli

Letošní rok byl opět rokem hypoték. Celkový výsledek překoná původní odhady trhu, že kvůli přísnější regulaci ze strany České národní banky objem nových úvěrů klesne ke 200 mi­liardám korun.

4.12.2018 | Tiskové zprávy

Hypoteční sazby vystoupaly nad 3 procenta

GOLEM FINANCE
Hypotéky se sazbou začínající dvojkou se pomalu stávají minulostí. V listopadu zachvátila hypoteční trh velká vlna zdražování. Až na výjimky rostly sazby ve všech bankách. Průměr nabídkových sazeb vzrostl o 2 desetiny procentního bodu a u nejčastěji poskytovaných úvěrů jsme již nad třemi procenty. Sazby se nad 3 procenta vracejí po 4 letech.

4.12.2018 | Napsali o nás

Peníze.cz: Hypotéky prudce zdražují. Co bude dál?

Ondřej Tůma, Peníze.cz
Dražší hypotéky, přísnější podmínky pro žadatele o úvěr a vysoké ceny nemovitostí. Dostupnost vlastního bydlení se v Česku znatelně zhoršuje. Co bude v nejbližší době čekat hypoteční a realitní trh?

21.11.2018 | Napsali o nás

LN: Banky zdražily. Lidé si u hypoték připlatí i několik tisíc ročně

Vojtěch Wolf
Psychologická hranice tří procent u hypoték padla. Převedeno do absolutních čísel to znamená, že ten, kdo si půjde pro půjčku na bydlení až nyní, zaplatí oproti minulosti například u hypotéky na 2,5 milionu korun se splatností na 20 let o několik tisícovek ročně navíc. Další zvyšování úrokových sazeb v letošním roce není vyloučené.

21.11.2018 | Tiskové zprávy

Poptávka po úvěrech na bydlení v říjnu zbourala všechny rekordy

GOLEM FINANCE
Počty i objemy v říjnu sjednaných hypoték vysoko překonaly dosavadní říjnové rekordy. Hlavní příčinou je paradoxně nová regulace, která zhoršuje dostupnost úvěrů na bydlení. Jak je to možné? A co se bude dít dál?

13.11.2018 | Napsali o nás

HX: Očima odborníků: Ceny nemovitostí do konce roku ještě vzrostou, hypotéky zdraží

Monika Lukešová, Hypoindex.cz
Letošní rok je pro realitní i hypoteční trh hodně rušný. Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zdražují a Česká národní banka reguluje. Jak bude vypadat konec tohoto hektického roku? Podle expertů, které oslovil odborný server Hypoindex.cz, se na lepší časy neblýská. Zvlášť pro zájemce o hypoteční úvěry a nové bydlení.

3.11.2018 | Napsali o nás

E15: Marvanová chce, aby Praha ručila za hypotéky policistů či zdravotních sester

Nguyen Thuong Ly, E15
Do programového prohlášení nové pražské koalice se dostal návrh, aby město pomohlo lidem dosáhnout na hypotéky. Podle budoucí radní Hany Marvanové (Spojené síly pro Prahu) by město mohlo zřídit fond, kterým by Praha ručila učitelům, policistům nebo zdravotním sestrám za hypotéky.

7.11.2018 | Napsali o nás

E15: Marže hypoték padly ke dnu

Jaroslav Bukovský, E15
Český hypoteční byznys dospěl v říjnu k významnému milníku. Alespoň na části trhu se srovnaly náklady na financování hypotečních bank s úroky, které bankéři účtují klientům. Obdobná situace nenastala na domácím trhu přinejmenším za poslední desetiletí.

30.10.2018 | Tiskové zprávy

ČNB ve čtvrtek nejspíše opět zvýší sazby

GOLEM FINANCE
Ve čtvrtek bude bankovní rada ČNB rozhodovat o sazbách. Očekává se další navýšení sazeb. Jak jsou na tom sazby v Česku v porovnání s dalšími evropskými zeměmi a jak se případné další zvýšení základních sazeb promítne do cen hypoték?

17.10.2018 | Tiskové zprávy

Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy

GOLEM FINANCE
Od října začínají platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Mnoho lidí si chtělo sjednat úvěr ještě za starých podmínek. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. Kč a přepsaly dosavadní rekordy. Co se bude dít dál?

4.10.2018 | Napsali o nás

HN: ING Bank bude od příštího roku nově nabízet také hypotéky, spotřebitelské půjčky i běžné účty občanům

Olga Skalková, Hospodářské noviny
Značku ING si Češi mnoho let spojují hlavně se známým Oranžovým kontem a životním a penzijním připojištěním. Před třemi lety, když ING Group prodala své pojišťovny, zůstal název jen bance. Ta v Česku, na rozdíl od mnoha západních zemí, podniká stále jen v užším spektru služeb. Soustřeďuje se hlavně na byznys s velkými firmami a na spoření a podílové fondy pro drobné klienty. To se ale brzy změní. Už za několik měsíců se ING Bank začne měnit na univerzální banku pro běžné lidi.

3.10.2018 | Napsali o nás

Obcházení hypotečních pravidel se bankám může prodražit

Martin Štorkán
Přísnější podmínky poskytování hypoték platné od října jsou jen doporučením centrální banky, ale ta má dost nástrojů, aby si jejich dodržování vymohla.

28.9.2018 | Napsali o nás

E15: Vyšší sazby přitvrdí hru na bankovním trhu

Vladan Gallistl
Centrální banka potřetí v řadě zvýšila úrokové sazby. Zdražování peněz ale nekončí. Guvernér Jiří Rusnok uvedl, že by sazby měly postupně růst až ke třem procentům.

25.9.2018 | Napsali o nás

iR: Příští týden se zpřísní podmínky pro hypotéky. Nově na ně nedosáhne až čtvrtina lidí, hlavně mladé rodiny

Zuzana Švejdová
Na uzavření hypotéky za současných podmínek mají lidé už jen pár dní. Od začátku října se totiž zpřísňují pravidla pro poskytování úvěrů. Podle doporučení České národní banky by výše půjčky neměla překročit devítinásobek ročního čistého příjmu žadatele. I proto zájem o půjčky v posledních týdnech roste.

1-20/880 stránka: 1 ... [ ]