Napsali o nás

11.2.2019

Deník: Byty na severu zdražily. Ceny bytů na Liberecku stouply o dvacet procent

Před pěti lety prodával pan Lubomír šedesátimetrový byt na Husově třídě v centru Liberce horko těžko za necelé dva miliony. Dnes se za ty samé peníze prodávají byty v paneláku ve Frýdlantu. „Ceny bytů se zvedly o 20 procent,“ potvrdila ředitelka liberecké pobočky Realitní společnosti České spořitelny Kateřina Rejnartová.

2.2.2019

PS: Úvěry na bydlení rostly i v roce 2018 a dosáhly rekordního objemu

Dagmar Krátká, Poradci sobě
Celkový objem nových hypoték a dalších úvěrů poskytnutých domácnostem za účelem bydlení se v roce 2018 meziročně zvýšil o 15 miliard korun na rekordních 232 miliard korun (oproti 217 mld. Kč v roce 2017). Počet refinancovaných hypotečních úvěrů meziročně klesl o necelé 4 miliardy korun. Tento pokles nesouvisí s regulací hypoték ze strany ČNB, protože ta se na refinancované úvěry nevztahuje. Spíše vypovídá o tom, že si banky snaží své klienty udržet nabídkou konkurenceschopné úrokové sazby pro další fixační období hypoték.

31.1.2019

M.cz: Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert

Jiří Hovorka, Měšec.cz
Úroky u hypoték porostou, i když cena peněz na začátku roku propadla. Banky i stavební spořitelny čeká další dobrý rok. Špatná je situace pro mladé rodiny, těm by měl pomoci stát, říká v rozhovoru Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE.

29.1.2019

E15: Zdražování hypoték končí. Zatím

Jaroslav Bukovský
Rostoucí skepse na finančních trzích snižuje bankám náklady na financování půjček na bydlení. Sazby hypoték se tak mohou snížit.

23.1.2019

LN: Velká část mladých se v podmínkách pro půjčky od bank neorientuje

Vojtěch Wolf, Lidové noviny
Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení, přestože je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti obtížnější na hypotéku dosáhnout. Problémem také je, že jsou často na počátku kariéry, a proto nemají dost naspořených prostředků na získání úvěru a jejich plat nestačí na splátky například větší nemovitosti.

13.1.2019

iDnes.cz: Dostupnost bydlení klesá, splátka hypotéky spolkne už skoro polovinu příjmu

Martin Petříček, iDnes.cz
ořídit si dům nebo byt je v tuzemsku měsíc od měsíce horší. Propočty firmy Golem Finance ukazují, že splátka hypotéky nově pořízené nemovitosti se vyšplhala v prosinci v průměru na 47,5 procenta čistých příjmů domácnosti. Přitom ještě před rokem to bylo méně než čtyřicet procent.

11.1.2019

Ekonom: Hypotéky letos čeká dieta, trh klesne až o desetinu. Banky očekávají menší zájem kvůli regulaci, kterou ČNB zavedla v říjnu

Jan Němec, Ekonom
Banky se připravují na skromnější rok. Očekávají menší zájem o hypotéky kvůli regulaci, kterou ČNB zavedla od října. Menší zájem o úvěry na bydlení podpoří i nedostatek nemovitostí a jejich příliš vysoké ceny. Kvůli dalšímu růstu sazeb ČNB se letos očekává i zdražování hypoték. Sazby letos vzrostou až k 3,5 procenta.

7.1.2019

LN: Mladí Češi nevědí, jak na hypotéku. Navzdory malým úsporám ji plánuje drtivá většina z nich

Vojtěch Wolf
Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení. A to přesto, že je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti mnohem obtížnější na hypotéku dosáhnout. Často jim totiž na to nestačí ani jejich současné příjmy, protože jsou často teprve na počátku své kariéry. Byt či domek si přitom plánují pořídit čtyři z pěti lidí ve věku 18 až 29 let. Vyplývá to alespoň z aktuálního průzkumu agentury Ipsos pro společnost Broker Consulting.

3.1.2019

Média dramatizují situaci na trhu s hypotékami, říká Libor Ostatek v rozhovoru pro Ecofin

Ecofin
Budou sazby hypoték a ceny nemovitostí dál růst? Jak vidí situaci na trhu hypoték a nemovitostí Libor Ostatek, ředitel GOLEM FINANCE, se dozvíte v rozhovoru pro portál Ecofin.

29.12.2018

LN: Na bydlení si Češi půjčují víc. Letos si půjčili rekordních 293 miliard

Vojtěch Wolf
Půjčky na bydlení letos trhaly rekordy – růstu úrokových sazeb i cen nemovitostí a v neposlední řadě přísnější regulaci ze strany České národní banky navzdory. Přestože kvůli přísnější regulaci ČNB ubylo hypoték, Češi si letos na bydlení půjčili rekordních 293 miliard.

28.12.2018

HN: Hypotéky podražily nejvíce za posledních deset let. Češi se učí využívat nové nástroje, aby na ně dosáhli

Letošní rok byl opět rokem hypoték. Celkový výsledek překoná původní odhady trhu, že kvůli přísnější regulaci ze strany České národní banky objem nových úvěrů klesne ke 200 mi­liardám korun.

4.12.2018

Peníze.cz: Hypotéky prudce zdražují. Co bude dál?

Ondřej Tůma, Peníze.cz
Dražší hypotéky, přísnější podmínky pro žadatele o úvěr a vysoké ceny nemovitostí. Dostupnost vlastního bydlení se v Česku znatelně zhoršuje. Co bude v nejbližší době čekat hypoteční a realitní trh?

21.11.2018

LN: Banky zdražily. Lidé si u hypoték připlatí i několik tisíc ročně

Vojtěch Wolf
Psychologická hranice tří procent u hypoték padla. Převedeno do absolutních čísel to znamená, že ten, kdo si půjde pro půjčku na bydlení až nyní, zaplatí oproti minulosti například u hypotéky na 2,5 milionu korun se splatností na 20 let o několik tisícovek ročně navíc. Další zvyšování úrokových sazeb v letošním roce není vyloučené.

13.11.2018

HX: Očima odborníků: Ceny nemovitostí do konce roku ještě vzrostou, hypotéky zdraží

Monika Lukešová, Hypoindex.cz
Letošní rok je pro realitní i hypoteční trh hodně rušný. Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zdražují a Česká národní banka reguluje. Jak bude vypadat konec tohoto hektického roku? Podle expertů, které oslovil odborný server Hypoindex.cz, se na lepší časy neblýská. Zvlášť pro zájemce o hypoteční úvěry a nové bydlení.

3.11.2018

E15: Marvanová chce, aby Praha ručila za hypotéky policistů či zdravotních sester

Nguyen Thuong Ly, E15
Do programového prohlášení nové pražské koalice se dostal návrh, aby město pomohlo lidem dosáhnout na hypotéky. Podle budoucí radní Hany Marvanové (Spojené síly pro Prahu) by město mohlo zřídit fond, kterým by Praha ručila učitelům, policistům nebo zdravotním sestrám za hypotéky.

7.11.2018

E15: Marže hypoték padly ke dnu

Jaroslav Bukovský, E15
Český hypoteční byznys dospěl v říjnu k významnému milníku. Alespoň na části trhu se srovnaly náklady na financování hypotečních bank s úroky, které bankéři účtují klientům. Obdobná situace nenastala na domácím trhu přinejmenším za poslední desetiletí.

4.10.2018

HN: ING Bank bude od příštího roku nově nabízet také hypotéky, spotřebitelské půjčky i běžné účty občanům

Olga Skalková, Hospodářské noviny
Značku ING si Češi mnoho let spojují hlavně se známým Oranžovým kontem a životním a penzijním připojištěním. Před třemi lety, když ING Group prodala své pojišťovny, zůstal název jen bance. Ta v Česku, na rozdíl od mnoha západních zemí, podniká stále jen v užším spektru služeb. Soustřeďuje se hlavně na byznys s velkými firmami a na spoření a podílové fondy pro drobné klienty. To se ale brzy změní. Už za několik měsíců se ING Bank začne měnit na univerzální banku pro běžné lidi.

3.10.2018

Obcházení hypotečních pravidel se bankám může prodražit

Martin Štorkán
Přísnější podmínky poskytování hypoték platné od října jsou jen doporučením centrální banky, ale ta má dost nástrojů, aby si jejich dodržování vymohla.

28.9.2018

E15: Vyšší sazby přitvrdí hru na bankovním trhu

Vladan Gallistl
Centrální banka potřetí v řadě zvýšila úrokové sazby. Zdražování peněz ale nekončí. Guvernér Jiří Rusnok uvedl, že by sazby měly postupně růst až ke třem procentům.

25.9.2018

iR: Příští týden se zpřísní podmínky pro hypotéky. Nově na ně nedosáhne až čtvrtina lidí, hlavně mladé rodiny

Zuzana Švejdová
Na uzavření hypotéky za současných podmínek mají lidé už jen pár dní. Od začátku října se totiž zpřísňují pravidla pro poskytování úvěrů. Podle doporučení České národní banky by výše půjčky neměla překročit devítinásobek ročního čistého příjmu žadatele. I proto zájem o půjčky v posledních týdnech roste.

1-20/490 stránka: 1 ... [ ]