Napsali o nás

13.1.2019

iDnes.cz: Dostupnost bydlení klesá, splátka hypotéky spolkne už skoro polovinu příjmu

Martin Petříček, iDnes.cz
ořídit si dům nebo byt je v tuzemsku měsíc od měsíce horší. Propočty firmy Golem Finance ukazují, že splátka hypotéky nově pořízené nemovitosti se vyšplhala v prosinci v průměru na 47,5 procenta čistých příjmů domácnosti. Přitom ještě před rokem to bylo méně než čtyřicet procent.

7.1.2019

LN: Mladí Češi nevědí, jak na hypotéku. Navzdory malým úsporám ji plánuje drtivá většina z nich

Vojtěch Wolf
Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení. A to přesto, že je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti mnohem obtížnější na hypotéku dosáhnout. Často jim totiž na to nestačí ani jejich současné příjmy, protože jsou často teprve na počátku své kariéry. Byt či domek si přitom plánují pořídit čtyři z pěti lidí ve věku 18 až 29 let. Vyplývá to alespoň z aktuálního průzkumu agentury Ipsos pro společnost Broker Consulting.

3.1.2019

Média dramatizují situaci na trhu s hypotékami, říká Libor Ostatek v rozhovoru pro Ecofin

Ecofin
Budou sazby hypoték a ceny nemovitostí dál růst? Jak vidí situaci na trhu hypoték a nemovitostí Libor Ostatek, ředitel GOLEM FINANCE, se dozvíte v rozhovoru pro portál Ecofin.

29.12.2018

LN: Na bydlení si Češi půjčují víc. Letos si půjčili rekordních 293 miliard

Vojtěch Wolf
Půjčky na bydlení letos trhaly rekordy – růstu úrokových sazeb i cen nemovitostí a v neposlední řadě přísnější regulaci ze strany České národní banky navzdory. Přestože kvůli přísnější regulaci ČNB ubylo hypoték, Češi si letos na bydlení půjčili rekordních 293 miliard.

28.12.2018

HN: Hypotéky podražily nejvíce za posledních deset let. Češi se učí využívat nové nástroje, aby na ně dosáhli

Letošní rok byl opět rokem hypoték. Celkový výsledek překoná původní odhady trhu, že kvůli přísnější regulaci ze strany České národní banky objem nových úvěrů klesne ke 200 mi­liardám korun.

4.12.2018

Peníze.cz: Hypotéky prudce zdražují. Co bude dál?

Ondřej Tůma, Peníze.cz
Dražší hypotéky, přísnější podmínky pro žadatele o úvěr a vysoké ceny nemovitostí. Dostupnost vlastního bydlení se v Česku znatelně zhoršuje. Co bude v nejbližší době čekat hypoteční a realitní trh?

21.11.2018

LN: Banky zdražily. Lidé si u hypoték připlatí i několik tisíc ročně

Vojtěch Wolf
Psychologická hranice tří procent u hypoték padla. Převedeno do absolutních čísel to znamená, že ten, kdo si půjde pro půjčku na bydlení až nyní, zaplatí oproti minulosti například u hypotéky na 2,5 milionu korun se splatností na 20 let o několik tisícovek ročně navíc. Další zvyšování úrokových sazeb v letošním roce není vyloučené.

13.11.2018

HX: Očima odborníků: Ceny nemovitostí do konce roku ještě vzrostou, hypotéky zdraží

Monika Lukešová, Hypoindex.cz
Letošní rok je pro realitní i hypoteční trh hodně rušný. Ceny nemovitostí rostou, hypotéky zdražují a Česká národní banka reguluje. Jak bude vypadat konec tohoto hektického roku? Podle expertů, které oslovil odborný server Hypoindex.cz, se na lepší časy neblýská. Zvlášť pro zájemce o hypoteční úvěry a nové bydlení.

3.11.2018

E15: Marvanová chce, aby Praha ručila za hypotéky policistů či zdravotních sester

Nguyen Thuong Ly, E15
Do programového prohlášení nové pražské koalice se dostal návrh, aby město pomohlo lidem dosáhnout na hypotéky. Podle budoucí radní Hany Marvanové (Spojené síly pro Prahu) by město mohlo zřídit fond, kterým by Praha ručila učitelům, policistům nebo zdravotním sestrám za hypotéky.

7.11.2018

E15: Marže hypoték padly ke dnu

Jaroslav Bukovský, E15
Český hypoteční byznys dospěl v říjnu k významnému milníku. Alespoň na části trhu se srovnaly náklady na financování hypotečních bank s úroky, které bankéři účtují klientům. Obdobná situace nenastala na domácím trhu přinejmenším za poslední desetiletí.

4.10.2018

HN: ING Bank bude od příštího roku nově nabízet také hypotéky, spotřebitelské půjčky i běžné účty občanům

Olga Skalková, Hospodářské noviny
Značku ING si Češi mnoho let spojují hlavně se známým Oranžovým kontem a životním a penzijním připojištěním. Před třemi lety, když ING Group prodala své pojišťovny, zůstal název jen bance. Ta v Česku, na rozdíl od mnoha západních zemí, podniká stále jen v užším spektru služeb. Soustřeďuje se hlavně na byznys s velkými firmami a na spoření a podílové fondy pro drobné klienty. To se ale brzy změní. Už za několik měsíců se ING Bank začne měnit na univerzální banku pro běžné lidi.

3.10.2018

Obcházení hypotečních pravidel se bankám může prodražit

Martin Štorkán
Přísnější podmínky poskytování hypoték platné od října jsou jen doporučením centrální banky, ale ta má dost nástrojů, aby si jejich dodržování vymohla.

28.9.2018

E15: Vyšší sazby přitvrdí hru na bankovním trhu

Vladan Gallistl
Centrální banka potřetí v řadě zvýšila úrokové sazby. Zdražování peněz ale nekončí. Guvernér Jiří Rusnok uvedl, že by sazby měly postupně růst až ke třem procentům.

25.9.2018

iR: Příští týden se zpřísní podmínky pro hypotéky. Nově na ně nedosáhne až čtvrtina lidí, hlavně mladé rodiny

Zuzana Švejdová
Na uzavření hypotéky za současných podmínek mají lidé už jen pár dní. Od začátku října se totiž zpřísňují pravidla pro poskytování úvěrů. Podle doporučení České národní banky by výše půjčky neměla překročit devítinásobek ročního čistého příjmu žadatele. I proto zájem o půjčky v posledních týdnech roste.

24.9.2018

E15: Ceny starších větších bytů vzrostly proti roku 2008 o pětinu

Redakce
Ceny starších bytů kategorie 3+1 v Česku vzrostly proti předkrizovému roku 2008 v průměru o 19,8 procenta 2,54 milionu korun. Byty kategorie 2+1 zdražily o 14 procent na 1,95 milionu, nejmenší byty 1+1 o 12,8 procenta na 1,41 milionu korun. Vyplývá to z údajů realitního serveru Realitycechy.cz, které má ČTK k dispozici. Aktuálně nabízí více než 50 000 nemovitostí od 900 realitních kanceláří.

24.9.2018

IW.cz: Ceny starších větších bytů vzrostly proti roku 2008 o pětinu

Redakce, Investiční web
Ceny starších bytů kategorie 3+1 v Česku vzrostly proti předkrizovému roku 2008 v průměru o 19,8 % 2,54 milionu Kč. Byty kategorie 2+1 zdražily o 14 % na 1,95 milionu Kč a nejmenší byty 1+1 o 12,8 % na 1,41 milionu Kč. Vyplývá to z údajů realitního serveru Realitycechy.cz.

23.9.2018

Novinky.cz: Nemovitosti jsou předražené, přísnější regulace hypoték je nezlevní

Barbora Buřínská, Novinky.cz
Naprostá většina zájemců o pořízení bydlení považuje současné ceny nemovitostí za nadhodnocené. Pouze každému zhruba sedmému člověku se zdají přiměřené. Češi si však nemyslí, že očekávaná přísnější pravidla pro poskytnutí hypoték jejich ceny srazí.

21.9.2018

Peníze.cz: Hypotéky od října přísněji. Spočítejte si, zda na úvěr dosáhnete

Monika Veselíková, Peníze.cz
Počátkem října se změní pravidla pro poskytování hypoték. Poradíme, jak konkrétně se nové nařízení ČNB projeví v praxi a na naší kalkulačce si snadno spočítáte, o jakou vysokou hypotéku můžete vzhledem ke svým příjmům žádat.

20.9.2018

A.cz: Zpřísnění hypoték nahání bankám klienty. Objem půjček prudce vylétl, rostou i úroky

Olga Skalková, Aktuálně.cz
V srpnu si přišli klienti do bank pro téměř 19 miliard korun, zároveň také znovu vzrostly průměrné úrokové sazby.

19.9.2018

Libor Ostatek v DUELU Seznam zpráv. Téma: nová pravidla poskytování hypoték

Seznam.cz
Banky a stavební spořitelny přecházejí od října na nová pravidla pro poskytování úvěrů na bydlení. Pro velkou část českých domácností to bude znamenat ztížený přístup k financování bydlení.

1-20/484 stránka: 1 ... [ ]