Média

Chcete se dozvědět více o GOLEM FINANCE, hledáte historická data k vývoji na trhu hypoték a úvěrů ze stavebního spoření nebo chcete znát náš názor na aktuální dění na trhu? Zavolejte mi nebo napište, podělím se s vámi o náš pohled.

Luboš Svačina

PR, media a web marketing

Mobil: 725 390 427
E-mail:

Luboš Svačina, GOLEM FINANCE

Dokumenty ke stažení:

Loga, fotografie, základní informaceGOLEM FINANCE PressKit.zip

Archiv tiskových zpráv: 200920102011

Seriál 15 LET HYPOTÉK: 1.2.3.4.5. díl

Napsali o nás

Deník: Byty na severu zdražily. Ceny bytů na Liberecku stouply o dvacet procent

Před pěti lety prodával pan Lubomír šedesátimetrový byt na Husově třídě v centru Liberce horko těžko za necelé dva miliony. Dnes se za ty samé peníze prodávají byty v paneláku ve Frýdlantu. „Ceny bytů se zvedly o 20 procent,“ potvrdila ředitelka liberecké pobočky Realitní společnosti České spořitelny Kateřina Rejnartová.

celý článek

PS: Úvěry na bydlení rostly i v roce 2018 a dosáhly rekordního objemu

Celkový objem nových hypoték a dalších úvěrů poskytnutých domácnostem za účelem bydlení se v roce 2018 meziročně zvýšil o 15 miliard korun na rekordních 232 miliard korun (oproti 217 mld. Kč v roce 2017). Počet refinancovaných hypotečních úvěrů meziročně klesl o necelé 4 miliardy korun. Tento pokles nesouvisí s regulací hypoték ze strany ČNB, protože ta se na refinancované úvěry nevztahuje. Spíše vypovídá o tom, že si banky snaží své klienty udržet nabídkou konkurenceschopné úrokové sazby pro další fixační období hypoték.

celý článek

M.cz: Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert

Úroky u hypoték porostou, i když cena peněz na začátku roku propadla. Banky i stavební spořitelny čeká další dobrý rok. Špatná je situace pro mladé rodiny, těm by měl pomoci stát, říká v rozhovoru Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE.

celý článek

E15: Zdražování hypoték končí. Zatím

Rostoucí skepse na finančních trzích snižuje bankám náklady na financování půjček na bydlení. Sazby hypoték se tak mohou snížit.

celý článek

LN: Velká část mladých se v podmínkách pro půjčky od bank neorientuje

Mladí lidé do 30 let se nevzdávají snu o vlastním bydlení, přestože je kvůli doporučením České národní banky oproti minulosti obtížnější na hypotéku dosáhnout. Problémem také je, že jsou často na počátku kariéry, a proto nemají dost naspořených prostředků na získání úvěru a jejich plat nestačí na splátky například větší nemovitosti.

celý článek

více napsali o nás...