Napsali o nás

15.9.2017

LN: Sen o vlastním bydlení se rozplývá. Skoro třetina třicátníků na něj nedosáhne

Vojtěch Wolf, Lidové noviny
Kvůli skokovému růstu cen nemovitostí a ztíženému přístupu k hypotékám na vlastní bydlení nedosáhne skoro třetina třicátníků. Přitom tito lidé mezi 30 a 39 lety jsou na tom finančně výrazně lépe než před pár lety. Alespoň se tak cítí.

11.9.2017

Rozhovor Libora Ostatka na DVTV

Aktuálně.cz
Obchod je o emoci. Trh v Praze nebo v Brně je přešponovaný. V České republice je teď nejhorší dostupnost bydlení za posledních osm let. Nejvýhodnější doba pro koupi bytu byla v roce 2013, říká Libor Ostatek, šéf Golem finance.

11.9.2017

E15: Peníze zdražují, ceny hypoték ovšem drží nízko ostrá konkurence

redakce E15
Cena peněz na mezibankovním trhu roste rychleji než úrokové sazby u hypoték. Bankám kvůli tomu klesají ziskové marže.

8.9.2017

E15: Přehřátý hypoteční trh se začíná ochlazovat, projevuje se regulace ČNB

Zdražování půjček, růst cen realit a přísnější regulace České národní banky brzdí trh.

3.8.2017

M.cz: ČNB bude hlasovat o úrokových sazbách. Co se může stát s hypotečním trhem?

Měšec.cz
Bankovní rada bude ve čtvrtek 3. srpna 2017 hlasovat o úrokových sazbách. V úvahu připadá i varianta, kdy ve čtvrtek dojde k jejich navýšení. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila společnost GOLEM FINANCE.

20.8.2017

ČRO: Hypotéka, nebo nájemné? Ceny bytů rostou, lidé jsou při výběru bydlení stále náročnější

Zuzana Švejdová
Ceny bytů v Česku dál rostou. Oproti loňskému roku jsou dokonce o 20 procent vyšší. Vyplývá to z dat společnosti Golem Finance. Největší zdražení poznají lidé v Praze a v Brně. Například v hlavním městě se byty menší než 50 metrů čtverečních nabízejí průměrně za více než tři miliony korun. Zdražují ale také nájmy.

17.8.2017

Lidovky.cz: Přiškrcení hypoték žene lidi do bank. Úvěry jdou letos na dračku

Vojtěch Wolf, Lidové noviny
Češi si berou hypotéky na poslední chvíli, než bude cesta k vysněnému bydlení ještě nákladnější než dnes. Zatímco loni si do června vzali přes 53,7 tisíce hypotečních úvěrů, letos to bylo za stejnou dobu už 55,7 tisíce.

17.8.2017

HN: Hypotéky nečekaně zlevňují. Navíc je prakticky jedno, kde si klient půjčí, banky nabízí téměř totožné sazby

Olga Skalková, Hospodářské noviny
Dosavadní výsledek hypotečního trhu za sedm měsíců je i tak lepší než v loňském roce. Banky nadále bojují o tržní podíly a v červenci prodávaly hypotéky klientům výhodněji než v předchozím měsíci. Růst sazeb se zastavil a průměrná sazba v červenci klesla na 2,02 procenta.

16.8.2017

A.cz: Dostupnost vlastního bydlení se rychle zhoršuje, Češi už na ně potřebují víc než šest ročních příjmů

Průměrná nabídková cena bytů vzrostla v červenci meziročně o 430 tisíc korun. I když mzdy v Česku rostou také rychle, počet výplat potřebných na vlastní byt výrazně stoupá. Nejhorší je situace v Praze, nejlepší naopak v Ústeckém kraji.

16.8.2017

M.cz: Ceny nemovitostí rostou rychleji než naše platy

Měšec.cz
Ceny bytů se po červnové korekci vydaly opět vzhůru. V meziročním srovnání jsou nyní o 20 % výše, což v korunovém vyjádření znamená průměrný nárůst o 430 000 Kč. Aby si mohla průměrná česká domácnost pořídit byt v ceně 2,6 mil. Kč, musela by na něj spořit 6,5 roku a neutrácet za nic jiného, vyplývá ze zprávy společnosti Golem Finance.

15.8.2017

HN: Hypotéku si vzala už skoro každá třetí domácnost, v současnosti nějakou splácí 655 tisíc Čechů

Olga Skalková, Hospodářské noviny
V Česku banky poskytly už téměř jeden a čtvrt milionu hypoték. Dohromady na nich půjčily kolem dvou bilionů korun. Aktuálně má hypotéku podle ministerstva pro místní rozvoj kolem 655 tisíc lidí a dluží na nich skoro 900 miliard korun.

8.8.2017

Zvýšení úrokových sazeb realitní trh nezchladí, poptávka po hypotékách spíše vzroste, říkají makléři

Martina Marečková, Hospodářské noviny
Poslední opatření České národní banky výraznější ochlazení realitního trhu v dohledné době nezpůsobí. Shodují se na tom oslovené realitní kanceláře a zprostředkovatelé hypoték.V důsledku zvýšení sazeb centrální bankou poptávka po hypotékách v krátkodobém horizontu naopak může růst.

3.8.2017

LN: Půjčky můžou zdražit. Čeká se na klíčový verdikt ČNB, který má zmrazit boom

Když v dubnu Česká národní banka uvolnila kurz koruny, šlápla tím na pomyslnou brzdu své měnové politiky. Už ve čtvrtek přitom může udělat druhý krok – zvýšit úrokové sazby.

24.7.2017

Metro.cz: Není z čeho vybírat. Hypotéky se od sebe liší méně než dřív

Marek Hýř, deník Metro
Lidé se bojí regulací. Půjčují si na bydlení dokud to jde.

20.7.2017

HN:Češi ztrácejí zájem o nové byty. Jejich ceny rostou a je jich stále méně

Olga Skalková, Martina Marečková, Hospodářské noviny
Banky od začátku roku půjčily lidem více peněz na hypotékách, ale při pohledu na počty smluv za poslední dva měsíce je vidět mírné ochlazení. Důvodem může být to, že pro čím dál více lidí jsou byty kvůli jejich rostoucím cenám nedostupné. Nejnovější studie poradenské firmy Deloitte ukázala, že na průměrný nový byt o velikosti 70 metrů čtverečních Češi potřebují bezmála 11 průměrných hrubých ročních platů, a na bydlení tak vydělávají nejdéle z více než tuctu evropských zemí.

20.7.2017

Ekonom: Desítky tisíc lidí si mohou vylepšit hypotéku. Kdy se vyplatí refinancovat a kdy zůstat u své banky?

Jan Němec, Ekonom
Fixace úrokové sazby u hypotečních úvěrů končí letos a příští rok téměř 300 tisícům lidí. Většina z nich si tak může vylepšit stávající podmínky hypoték. Ne vždy je nutné kvůli tomu odcházet do jiné banky. Při hrozbě odchodu banky své nabídky umějí vylepšit.

13.7.2017

M.cz: Růst cen bytů se po 9 měsících zastavil. Ještě se ale neradujte

Gabriela Hájková, Měšec.cz
Ceny nemovitostí s menšími přestávkami rostou už od roku 2012, ale v poslední době se výrazně zvyšovalo tempo růstu. Od začátku roku průměrná cena bytu podle údajů společnosti Golem Finance vzrostla o více než 300 000 Kč (o 450 000 Kč meziročně). V červnu však už došlo k drobné cenové korekci.

8.7.2017

M.cz: Úroky u hypoték na houpačce. Jak se budou vyvíjet ty s LTV 80+?

Gabriela Hájková, Měšec.cz
V červnu změnilo úrokové sazby u hypoték 11 z 15 bank. Zatímco sazby hypoték pokrývající 80 % hodnoty nemovitosti zůstávají podle zprávy společnosti Golem Finance prakticky beze změny, u úvěrů nad 80 % prudce stoupají a atakují 3% hranici.

29.6.2017

Kurzy.cz: Je lepší vzít si hypotéku přímo v bance, nebo u finančního poradce?

Petr Rozkošný, Kurzy.cz
Několik let jsem aktivně působil jako hypoteční poradce. Hypotéky jsem zprostředkovával bankám napřímo, i přes velké makléřské společnosti. Dnes bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti s tím, jak hypoteční makléři/finanční poradci fungují a informaci, kdy je lepší vzít si hypotéku rovnou u banky a kdy přes poradce.

29.6.2017

MFD: Lidé si častěji sjednávají hypotéky, bojí se kontroly ze strany ČNB

Martin Petříček, MF Dnes
Hrozba, že Česká národní banka bude moci díky novému zákonu přísněji krotit hypotéky, přilákala k přepážkám zástupy lidí. Zřejmě v obavě, aby kvůli tvrdším pravidlům na úvěr na bydlení vůbec dosáhli. A nejspíš i kvůli tomu, aby si stihli půjčit levněji. Jak ukazuje Fincentrum Hypoindex, lidé si v květnu sjednali hypotéky za 21,16 miliardy korun, což je největší objem od začátku roku.

1-20/383 page: 1 ... [ ]